Recenzijas
  Info perēklis
  Par Panaceju
  Kontakti

  Grupu nosaukumu skaidrojumi

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   XYZ

 

Abraxas - Senajās civilizācijās tas bija kāds vārds, kurš bija iegravēts uz dārgakmeņa un tika izmantots (skandēts) rituālu laikā

Abstract Algebra - Kāds no matemātikas novirzieniem, kas saistīts ar algebras koncepciju saistīšanu ar vispārējām sistēmām.

Absu - jeb, Apsu, šumeru mitoloģijā dievs, visa radītājs. Viņa sieva ir Tiamata. Sagribējis nogalināt savus bērnus-jaunos dievus, taču tiek apsteigts un iet bojā pats.

AC/DC - Alternating current/Direct current, tātad, maiņstrāva un līdzstrāva. Brāļi Malcolm un Angus Young ievērojuši šo te no vecākās māsas šujmašīnas, vai pēc citas versijas - uz putekļsūcēja. Starp citu, slengā tas nozīmē "biseksuāls", par ko grupa saņēma ne mazums izsmiekla agrīnajās dienās, taču saistības te nekādas nav.

Acheron - tas pats, kas Styx.

Aerosmith - Joey Kramer, grupas bundzinieks ar šo vārdu skolas laikā esot izraibinājis pierakstu klades, un šo vārdu izdomājis, klausoties Harry Nilson dziesmu "Aerial Ballet", bet ar Sinclair Lewis grāmatu "Arrowsmith" tam nav nekāda sakara (pārējie tieši tāpēc nav sākumā gribējuši "Aerosmith"). Iepriekšējie nosaukumi Spike Jones un Hookers tikuši noraidīti.

Agalloch - Tāds koks, ko lieto vīraka dedzināšanā.

Agathocles - Agatokls, valdnieks-tirāns Sirakūzās, 362.-289. p.m.ē.

Agent Orange - Dubultnozīme. Grupa cēlusies no Orange county, apgabala Kalifornijas dienvidrietumos, bet par Agent Orange dēvēja ASV armijā lietoto herbicīdu un lapu iznīcinātāju līdzekli, kurš tika plaši pielietots Vjetnamā.

Aghora - Vairākas nozīmes. Sanskritā tas nozīmē "būt gaismā", "ne-biedējošs", un tā dēvē hindu dievu Šivu. Kādā Ziemeļāfrikas valodā šis vārds nozīmējot arī stundu pirms saulesrieta.

Agony Column - Pagājušā gadsimta laikrakstos tā saucās sleja, kurā aprakstīja nelaimes gadījumus, kā arī tur ievietoja "palīgā saucienus".

Alcatrazz - Tā saucas sala Sanfrancisko līcī, kur kādreiz atradās tāda paša nosaukuma visstingrākā režīma cietums (tagad muzejs).

Alice Cooper - Sākotnēji tas bija visas grupas nosaukums, patapināts no 17. gs. dzīvojošas raganas vārda. Vincent Furnier pēc visu pavadošo mūziķu dezertēšanas piesavinājās vārdu sev. Pats Vinsents gan apgalvo, ka tas noticis tā - bijis nepieciešams izvēleties jaunu nosaukumu (tobrīdējais Nazz jau piederēja citai grupai), un Vinss ieteicies: "Varam taču ņemt jebkuru nosaukumu, kaut vai Alice Cooper", un tie vienkārši bijuši pirmie vārdi, kas iešāvušies prātā.

Alice In Chains - mazohistiska parodija par "Alisi Brīnumzemē". Tiesa, viena no AIC dziedātāja Layne Stanley bijušajām grupām saucās Alice N' Chains.

Amboy Dukes - Ted Nugent pirmās pazīstamākās grupas nosaukums nāk no 1942. gada lubenes par Bruklinas ielu bandām.

Amon Amarth - no J.R.R. Tolkien grāmatas "Lord Of The Rings", kur tā sauc likteņa kalnu.

Anacrusis - "anakrusa"; dzejā - zilbe vai zilbju grupa, kas iesāk rindiņu, taču netiek uzskatīta par pirmās pēdas sastāvdaļu. Mūzikā - nots, kas iesāk muzikālo frāzi pirms ritma sākšanās.

Anathema - Anatēma, izslēgšana no baznīcas, arī lāsts un cilvēks, kam šis lāsts uzlikts.

Angel Dust - Kaut tā ir kokaīna iesauka, grupa apgalvo, ka nosaukums ņemts no Venom dziesmas.

Angra - Spāņu valodā "līcis".

Anthrax - Sibīrijas mēris.

Appolyon's Son - Tom G. Warrior jaunā grupa. Tas nav vis grieķu dievs Apollons, kā varētu iedomāties, bet gan Apollions. "Pār tiem ir ķēniņš, bezdibeņa eņģelis, kam ebrēju valodā Abadōns, bet grieķu valodā Apollions" (Jāņa Atklāsmes grāmata, 9:11).

Arcane - Noslēpumains, slepens.

Arch Enemy - "Galvenais ienaidnieks". Arī Sātans.

Archontes - Pirms vienvaldības ieviešanas Senajā Grieķijā pilsētas pārvaldīja deviņi arhonti (gr. arhontes - valdītāji). Taču ortodoksālajā kristietības sistēmā arhonti ir gari, pasaules pārvaldītāji, Sātana kalpi. Mazliet maigākā interpretācijā šie gari tomēr nav īsti Dieva padotie, un atrodas diezgan sarežģītās attiecībās ar to.

Arcturus - Arktūrs, pirmā spožuma zvaigzne Vērša Dzinēja zvaigznājā.

Armored Saint - Tas ir tēls filmā "Excalibur".

Artension - Salikums no vārdiem "art" (māksla) un "tension" (spriedze), tas vislabāk raksturojot viņu mūziku. Nu, nez, nez.

Artrosis - Vienkārši savienoti vārdi "art" un "roses".

Asgard - Vikingu mitoloģijā - dievu mājoklis.

Astarte - Auglības un vairošanās dieviete fēniķiešiem un kāniešiem, atbilst līdzīga nosaukuma dievietēm senebrejiem, babiloniešiem un asīriešiem, toties grieķiem un romiešiem bija Mēness dieviete.

Ataxia - Muskuļu koordinēšanas zaudēšana, īpaši ekstremitātēs.

Aurora Borealis - Ziemeļblāzma.

Avalon - Pēc ķeltu leģendas - sala, paradīze zemes virsū kaut kur rietumu jūrās, uz kurieni pēc nāves tika nogādāti Karalis Arturs un viņa bruņinieki.

Avatar - Hinduismā, dieva iemiesojums cilvēka vai dzīvnieka formā, kas laiku pa laikam parādās uz Zemes, lai cīnītos pret ļaunumu un atjaunotu tikumību. Budismā pats Buda tiek uzskatīts par dieva Višnu avatar. Pastāvējušas vismaz divas grupas ar šādu nosaukumu.

Ayreon - Paņemts no Arjen Lucassen pirmā diska galvenā varoņa vārda. bet tas radies tā - doma bija radīt vārdu no šī aklā ministrela zodiaka zīmes "Aries", un ielikt kaut ko senatnīgām un modernām atsaucēm - pirmo pārstāv burtu salikums A-Y, otro O-N. Ambeon savukārt radies no vārdu "ambient" un "Ayreon" savienošanas.


 

 
© Nokturnal Inferntainment 2003