Recenzijas
  Info perēklis
  Par Panaceju
  Kontakti

  Grupu nosaukumu skaidrojumi

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   XYZ

 

Bachman-Turner Overdrive - Pirmie divi vārdi ir dažu grupas locekļu uzvārdi, bet "Overdrive" ir (bija?) smagajām mašīnām veltīts žurnāls.

Bad Company - No kāda 1972. g. vesterna nosaukuma.

Balance Of Power - Termins politikā, kad starptautiskajā arēnā valstis cenšas nolīdzsvarot ietekmes un spēku, lai kāda neizvirzītos priekšgalā. Bet labā nozīmē.

Bal-Sagoth - Pēc Robert E. Howard grāmatas "The Gods Of Bal Sagoth"

Bangalore Choir - Tā dēvē kaut kādu torpēdai līdzīgu spridzeklīti.

Bathory - Grāfiene Elzbete Batorija dzīvoja viduslaikos un uzskatīja, ka mūžīgo jaunību palīdzēs saglabāt regulāras ciemata jaunavu asiņu vannas. Protams, visticamāk tas ņemts no Venom dziesmas "Countess Bathory" (no diska "Black Metal").

Baton Rouge - Luiziānas štata galvaspilsēta.

Belial - jūdaismā - dēmoniska būtne, ļaunuma iemiesojums. Praktiski tas pats, kas Sātans.

Believer - Pēc Ozija Ozborna dziesmas nosaukuma, no diska "Diary Of A Madman".

Berserker - Par berserkiem sauca vikingu karotājus. Katrā pulkā viņiem tādi trakotāji bija, viņi kāvās ar nepieredzētu spēku un neprātu, neskatoties nekur un ne uz ko. Pastāv doma, ka šādu ārprātu viņi ieguva, pirms kaujas saēdoties mušmires.

Bifrost - Vikingu mitoloģijā - tilts starp Midgard (cilvēku pasauli) un Asgard (dievu mītni). Būvēts no uguns, gaisa un ūdens, tas pieņēmis varavīksnes formu.

Black Crowes - Pirmais nosaukums - Uncle Crow's Garden, kā saucās kāda pasaciņa.

Black Flag - Pirātiem bija melns karogs, bet tā saucās arī kukaiņu iznīcināšanas līdzeklis.

Black Label Society - Viskija marka.

Black N' Blue - no izteiciena "to beat black and blue" - sasist zili melnu.

Black Oak Arkansas - Blekoukas pilsēta Arkanzasas štatā ir grupas dziedātāja Jim Mangrum dzimšanas vieta.

Black Sabbath - Pēc 60o gadu šausmu filmas ar Boris Karloff (viņš arī pirmais Frankenšteina atveidotājs) piedalīšanos. Cita leģenda vēsta, ka to ieteicis Geezer Butler, liels melnās maģijas aprakstītāja Dennis Wheatley fans. Jebkurā gadījumā, jau pirmajā BS sastāvā (grupa toreiz saucās Polka Tulk) bijusi dziesma ar šādu nosaukumu.

Black Widow - "Melnā atraitne", silto reģionu zirneklis, kura kodiens gan ir indīgs, taču reti kad nāvējošs. Arī Latvijā bija grupa ar tādu nosaukumu, bet nu parādījusies arī Krievijā.

Blackfoot - Pie Melnpēdu indiāņu cilts piederēja trīs no orģinālajiem grupas mūziķiem, līderi Rick Medlocke ieskaitot.

Blackthorn - Krūms tāds, dzeloņplūme.

Blizzard Of Oz - Sākotnēji tā saucās Ozija Ozborna grupa. "Wizard Of Oz" ("Ozas pilsētas burvis") ir leģendāra amerikāņu bērnu grāmata. Blizzard - sniega vētra.

Blue Cheer - Pēc 60ajos lietotās LSD iesaukas.

Blue Murder - Tā vis nav nekāda "zilā slepkavība", bet gan ņemts no izteiciena "screaming blue murder", tipa, kliegt no visa spēka.

Blue Oyster Cult - No receptes par zilajām austerēm, kuru atrada grupas menedžeris. Grupa tam pievienoja Cult, tā kā aizrāvās ar okultismu.

Body Count - Ice-T šo nosaukumu ("kritušo skaits") izvēlējās, jo pirms sporta ziņām regulāri bija reporti par bandu kaujām Losandželosā. Pats Ice-T (pēc izrunas - "ledus tēja") savu pseidonīmu ieguvis no leģendāra sutenera Iceberg Slim, kurš vēlāk pievērsās literārajam darbam.

Britny Fox - Grupas izveidotājs Dean "Dizzy" Davidson nosauca to kāda sava britu tautības senča (jeb sences) vārdā.

Brompton's Cocktail - mikstūra, kuras sastāvā ir gan džins, gan kokaīns (un ne tikai tas), un kuru deva uz nāvi slimiem cilvēkiem, lai atvieglotu ciešanas.

Brother's Keeper - Kad Dievs prasīja Kainam, kur tad palicis Ābels, Kains nevērīgi izmeta: "Es nezinu; vai tad es esmu sava brāļa sargs?" (Pirmā Mozus, 4:9). Angliski tas skan: "Am I my brother's keeper?"

Brujeria - Nosaukums radies no melnās maģijas rituāliem, kurus mēdza veikt meksikāņu narkotiku pārvedēji, lai atbaidītu vietējos reliģiskos fanātus no saviem ceļiem. Brujo un bruja spāniski attiecīgi "burvis" un "ragana". Citi avoti savukārt vēsta, ka "Brujeria" ir kādas narkotikas nosaukums.

Budgie - Pirmais nosaukums bija Ten Ton Budgie, bet vēlāk tās "desmit tonnas" tika atmestas un palika tikai "kanārijputniņš".

Burnt By The Sun - Pēc oskarotās Ņikitas Mihalkova filmas "Saules nogurdinātie" angliskā nosaukuma.
Burzum - Burzum ir orku cilts Uruk Hai valoda J.R.R Tolkien grāmatā "Lord Of The Rings", un paša Tolkīna izdomātajā valodā nozīmē "tumsa". Jāpiezīmē, ka Count Grischnakht ir viens no šai ciltij piederošajiem orkiem, kuram bija maza, taču nozīmīga loma grāmatā. Un vēl - Uruk Hai bija pirmais Burzum nosaukums.


 

 
© Nokturnal Inferntainment 2003