Recenzijas
  Info perēklis
  Par Panaceju
  Kontakti

  Grupu nosaukumu skaidrojumi

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   XYZ

 

D.A.D. - Dāņi sākumā saucās Disneyland After Dark, bet Disnejlenda ņēma un šos iesūdzēja.

Dali's Dilemma - Paņemts no Reja Bredberija grāmatas "Death has Lost It's Warm To Me" dzejoļa. Pirmais nosaukums bija Chaos Theory.

Damien Thorne - Šādā vārdā tika dēvēts antikrists grāmatā un filmā "The Omen".

Dare - Thin Lizzy taustiņnieka Darren Wharton grupas nosaukums nāk no viņa paša iesaukas, un nosaukt viņa grupu tā ieteicis Lemmijs no Motorhead.

D.R.I. - Dirty Rotten Imbeciles, tā viens no mūziķu tēviem nosauca zēna drauģeļus.

Danzig - Protams, grupa nosaukta Glenn Danzig vārdā, bet Danciga bija arī pilsēta Polijā (tagad Gdaņska).

Danse Macabre - "Nāves deja", tāda viduslaikos pazīstama šaušalīga deja ar skeletiņiem un tml. lietām, ar kuru palīdzību centās pārvarēt bailes no nāves. Turklāt nedrīkst aizmirst slaveno Šarla Kamila Sen-Sansa simfonisko poēmu "La Danse Macabre", kuru ir dzirdējis katrs, kaut arī neapzinās to.

Dead Poets Society - Labi, šī slovaku grupa nav īpaši pazīstama. Toties filma, kuras nosaukums te izmantots, ir ļoti laba.

Deathrow - Tā Amerikā sauc cietuma nodaļu, kurā atrodas uz nāvi notiesāto kameras.

Deep Purple - Leģenda vēsta, ka Ričija Blekmora vecmāmiņai patikusi Binga Krosbija dziesma "Deep Purple" un tāpēc esot šādi nosaukta blice. Iepriekšējie nosaukumi bijuši Roundabout un Concrete God.

Death SS - Nekādas saistības ar nacistiem šai itāļu horror grupai nav. SS ir viņu līdera Steve Sylvester iniciāļi.

Def Leppard - Saīsināta rakstība vārdiem Deaf Leoppard ("Kurlais leopards"). Vokālists reiz bija muļķodamies uzzīmējis leopardu bez ausīm.

Deicide - "Dieva slepkavība". Dei - Dievs, bet galotne darināta kā vārdos homicide (cilvēka slepkavība), patricide (tēva slepkavība), utt. Starp citu, ir arī kristiešu grupa Satanicide.

Demolition 23 - Tā Viljama Berouza grāmatā "The Exterminator" saucās tāds drūms hospitālis.

Demons & Wizards - No Uriah Heep diska nosaukuma. Tas pats disks, no kura ņemts gabals "The Wizard", kuru Hansi Kürsch grupa Blind Guardian apstrādāja.

Destiny's End - Pastāv viedoklis, ka tas nāk no Fates Warning dziesmas "Exodus" rindiņas. To vēl pastiprina fakts, ka viņu diska nosaukums "Breathe Deep The Dark" atrodams tās pašas grupas dziesmā "Island in the Stream".

Diamond Head - Havaju salās - pludmale ar gigantiskiem viļņiem. Sekojoši, iemīļota vietiņa sērfotājiem. Ar vējdēli, nevis ar peli, dumbass.

Die Kreuzen - mazliet izmainīta vācu vārda "krusti" rakstība.

Dimmu Borgir - Islandiešu valodā "tumšā pils". Tā sauc kādu kalnu Islandē.

Division - Division bija viena no trim grupām, kuru pirmais nosaukums bija "Visionary" (vēl viena bija tagadējā Reading Zero). Par Division tika balsots galvenokārt tāpēc, ka no šī vārda izveidotais logo izskatījās līdzīgi iepriekšējam. Tagad viņus brīžiem saukā par "Divisionary"....

D.O.A. - Dead On Arrival, termins, kas apzīmē faktu, ka ierodoties palīdzībai, cietušais jau ir pagalam.

Dream Theater - Pēc tam, kad grupai palūdza nomainīt nosaukumu no Majesty, bundzinieka tēvs ieteica Dream Theater, kā saucas leģendārs kinoteātris Losandželosas pievārtē.


 

 
© Nokturnal Inferntainment 2003