Recenzijas
  Info perēklis
  Par Panaceju
  Kontakti

  Grupu nosaukumu skaidrojumi

A   B   C   D   E   F   G   H   I   J   K   L   M   N   O   P   Q   R   S   T   U   V   W   XYZ

 

Sagittarius - zodiaka zvaigzne Strēlnieks.

Samhain - [souvin] Seno ķeltu svētki 1. novembrī, svinot ziemas iestāšanos, un pie reizes arī ķeltu Jaunais gads.

Samson - Samsons Vecajā Derībā ir ebreju varonis, kura spēks slēpās matos. Un kurus viņam nodevīgi nogrieza un pašu nokāva.Viņš arī tas slavenais puisis, kurš apkāva simtiem filistiešu ar ēzeļa žokļa kaulu.

Satyricon - Nezinu, vai tieši no tā cēlies grupas nosaukums, bet tā saucas satīrisks romāns, kuru m.ē. 1. gs sarakstīja kāds grieķis vārdā Petronis.

Savatage - Pirmais grupas nosaukums bija Avatar, bet tad viņiem lika to nomainīt. Jaunais (beznozīmes) vārds radies, apvienojot šo nosaukumu ar vārdu "sabotage" - grupa vēlējās vārdu, kas skanētu līdzīgi tam Avatar.

Saviour Machine - No David Bowie dziesmas.

Sepultura - spāniski - "kaps". Max Cavalera esot pārtulkojis Motorhead dziesmas nosaukumu "Dancing On Your Grave" portugāliski - "Dancando Na Sepultura".

Shadows Fall - Pēc 90o gadu sākumā publicēta komiksu seriāla nosaukuma.

Shaman - Bijušie Angra cilvēki paņēma to no Angra's dziesmas nosaukuma.

Silver Mountain - No Rainbow pirmā diska ievaddziesmas "Man On A Silver Mountain".

Skid Row - Gan nabadzīgo kvartāls, gan bremzēšanas pēdas. Ja runājam par amerikāņu Skid Row, tad to grupai ieteica pats Džons Bon Džovi, pārliecinot viņus, ka Skip Rope neesot pats labākais...

Skunk Anansie - Anansie jamaikiešu folkorā ir puscilvēks/puszirneklis, kurš mīl izstrādāt jociņus. Par skunksu sauc ne tikai dzīvnieku, bet arī marihuānu.

Skyclad - Pēc vokālista Martin Walkyier vārdiem, viņu nosaukums nozīmē "kails, tīrs". (burtiski - ietērpts debesīs...nevis kur?, bet ar ko ietērpts.)

Skyforger - Rindiņu "Kalējs kala debesīs..." atceraties? Tiesa gan, "forger" netiek lietots angliski kā "Kalējs" (bet "forge" - kalve), bet tas jau nekas.

Solitude Aeturnus - Solitude angliski ir "vientulība", bet Aeturnus latīniski - "mūžīgais", "mūžīgi".

Sopor Aeturnus - Sopor latīniski "miegs". Otru vārdu skat. iepriekšējā ierakstā.

Soundgarden - Neesmu pārliecināts, ka sapratu pareizi, tāpēc rakstu pa taisno, kā lasīju - "tā sauc kinētisku figūriņu dārzu, kurš rada mūziku, kad tam cauri pūš vējš".

Soulfly - Stāsts ir tāds, ka Max Cavalera kopā ar grupu vienvakar nolēmuši uzspēlēt 'tiem, kas aizgājuši', īpaši jau Max nesen mirušajam dēlam par godu. Nosaukums nācis no spontāni radušamies vārdiem Souls fly...fly free.

Spastik Ink - "Spazmu tinte", kā norāde uz to, kā drudžaini tiek pierakstītas grupas spēlētās notis uz papīra.

Spinal Tap - Operācija, kuras laikā tiek izsūkts šķidrums no muguras, lai to aizvietotu ar anestēzisku šķīdumu. Neesmu mediķis, so, varbūt kāds var to izskaidrot?

Spiral Architect - Pēc Black Sabbath dziesmas nosaukuma.

Steppenwolf - Pēc Hermaņa Heses romāna nosaukuma.

Stone Temple Pilots - Pirmais nosaukums - Mighty Joe Young, pēc kāda blūzmeņa vārda, taču tad nācās mainīt. Grupai iepatikās STP eļļas firmas logo, tāpēc tika nolemts veidot nosaukumu, kura abbreviatūra būtu STP. Tika atmesti tādi nosaukumi kā Stereo Temple Pirates un Shirley Temple's Pussy.

St. Vitus - Slimību ar nosaukumu Svētā Vita deja, kuras laikā cilvēkam negribēti raustās ekstremitātes, izraisa indīgas sēnes. Tagad vairāk lieto otru nosaukumu - horeja.

Stratovarius - Saveidots no diviem vārdiem - Stradivari (leģendārs vijoļmeistars) un Fender Stratocaster, kas ir iemīļotā ģitāras marka Ričijam Blekmoram, Ingvijam Malmstīnam un viņu sekotājam Timo Tolkki.

Stryper - No Bībeles teksta "But he was wounded for our transgressions, he was bruised for our iniquities, upon him was the chastisement that made us whole, and with his stripes we are healed" (Pravieša Jesajas grāmata 53:5). Latviskajā tekstā šīs "strīpas" nav pieminētas, tās aizstātas ar "brūcēm".

Styx - Sengrieķu mitoloģijā upe, pār kuru visus mirušos ceļ laivinieks Hārons, aizvezdams uz Mirušo valstību.

Susperia - Pirmais nosaukums bija Seven Sins, taču tāda grupa jau eksistēja. "Suspiria" saucās kāda itāļu šausmu filma, un grupa nomainīja vienu burtu.

Svartalfheim - "tumšo elfu pasaule" skandināvu mitoloģijā.

Syris - Tēls filmā "The Warriors". Tiesa, tā NYC bandas vadoņa vārds filmā bija Cyris, bet grupa nolēma novienkāršot rakstību.


 

 
© Nokturnal Inferntainment 2003