QUEENSRYCHE

Viena no visvairāk cienītajām un inteliģentākajām grupām savā žanrā (vismaz, kādreiz tā bija) tika izveidota Sietlā, to raksturo perfekti nostrādāta mūzika un teksti, neaizraujoties ar pārmērībām, atmetot visu lieko un nevajadzīgo, un tad jūs saņemat izteiksmīgu un mierīgu hard/heavy ar vienu no labākajiem vokālistiem metāla mūzikā. Tas ir, viss šis teiktais attiecas uz grupas zelta gadiem 83-96.

Queen Of The Ryche Ep
Queensryche metāla pasaulē iebrāzās kā vējš, ar vietējo ierakstu veikala vadītāju palīdzību ierakstot 5 dziesmu Ep, pēc kura pēc puišiem rindā stāvēja lielas un cienījamas ierakstu studijas. Nikns, skaļš, ar nelielu Maidenisma pieskaņu un mistiskiem tekstiem.
Vērtējums: 7 no 10

The Warning
Diemžēl, grupa neprata noturēt izcīnītās pozīcijas. Albums ir normāls un OK, bet, ja neskaita dažas dziesmas ("Take Hold Of The Flame"), nespēja nostāties līdzās Ep.
Vērtējums: 5 no 10

Rage For Order
"Rage For Order" man allaž licies pārāk nedzīvs un mehānisks, taču nevienu brīdi es nedrīkstu noliegt profesionali un teicami paveikto darbu tātād dziesmās kā "Walk In The Shadows", "I Dream In Infrared" un "Gonna Get Close To You". Tās ir sākumā, bet beigās uzbudinājums nozūd, palēnām, bet noteikti.
Vērtējums: 6 no 10

Operation: Mindcrime
Nebaidīšos teikt, ka šim diskam būtu pelnīta vieta blakus Rush "2112" un Pink Floyd "The Wall". Konceptuālie diski metālā pirms tam bija ārkārtīgi reta parādība (King Diamond, piemēram, bet tas ir pavisam cits stāsts), katrā ziņā ne tādi kā Operation: Mindcrime. Mazliet orveliskas noskaņas vēstījumā par bijušo narkotiku pārdevēju, tagad medmāsu Mēriju un galveno varoni Nikki, kurš veic noziegumus, vai pat slepkavības par naudu, iesaistoties mistiskā organizācijā, plus vēl asa sociālā un politiskā kritika par mūsdienu Ameriku. Beigas stāstam...nu, paši varat iedomāties. Interesanti, ka muzikas kvalitātē diskā nebūt nav viendabīga, tiesa, konceptuāla diska mērķis nav vis radīt hitus, bet gan izveidot ierakstu, kurā teksti un mūzika ir viens vesels, nevis pakārtoti, turklāt atbilstu viens otram. Tomēr jāatzīmē tādas dziesmas kā "The Mission", "Spreading The Disease" un īpaši jau gandrīz vienpadsmit minūšu garā kompozīcija "Suite Sister Mary", arī pārējie gabali ir pieklājīgā līmenī. Hard / heavy / progressive metal pasaule pēc šī albuma vairs nebija tāda kā agrāk...
Vērtējums: 10 no 10

Empire
"Empire" tika gaidīts ar bažām. Cietos fanus šis disks nenoliedzami apbēdināja, tā kā grupa redzami nostājusies uz mazliet komerciālākas taciņas, un tas nav tikai balādes "Silent Lucidity" apstulbinošās popularitātes dēļ (#5 Amerikā, ja nemaldos). Interesanti, ka šī komercializācija nenozīmē 3-4 minūšu dziesmiņu rakstīšanu par skuķiem un rokenrolu, teksti joprojām ir par nesaprastu mīlestību, vientulību, kā arī sociālās kritikas apdvesti, bet mūzika ir vieglāk pieejama, vienkāršāka un saprotamāka. Man personīgi patīk gandrīz visi gabali vienādi, gan niknais titulgabals, gan otrs hīts "Jet City Woman", gan domājošais ievadgabals "Best I Can", gan rotaļīgais "Another Rainy Night", gan gandrīz 8 minūtes garais "Anybody Listening?" Izcili.
Vērtējums: 9 no 10

Promised Land
Mums bija solīti eksperimenti. Būšot smagākas dziesmas, būšot vēl vieglākas. Mēs to visu dabūjām pilnā mērā. Sākums ir apstulbinoši nikns, "I Am I" un "Damaged" tiešām varētu būt smagākās dziesmas visā Queensryche karjerā, un ne īpaši atšķiras no dusmīgākajiem "Empire" paraugiem. Un tad šādas mūzikas piekritēji var izslēgt magnetofonu, jo gandrīz visas pārējās ir balādes. Ne obligāti saldsērīgas, kā "The Bridge", varbūt arī hipnotiski ārdošas, kā "Promised Land", bet tomēr...balādes. Ja nav balādes, tad kaut kādi psihodēliski, mazsaprotami un ne pārāk iespaidīgi rokeri, tipa "Disconnected" vai "My Global Mind". Šis tas tajā visā ir, bet nu tas, kā es to gribētu.
Vērtējums: 5 no 10

Hear In The Now Frontier
Apsolījusi, ka jaunais disks atkal nelīdzināsies iepriekšējam, Qryche ieurbās tur, kur negaidīja, domājams, neviens. GRUNGE! Varbūt jau kāds varētu man izskaidrot, kāpēc vienai no pasaules inteliģentākajām grupām būtu jāpievēršas jau tobrīd izzūdošam žanram, kurš jau labu laicņu nenesa lielo naudu, tāds cilvēks laikam varētu izskaidrot visu. Ja neņem vērā absolūtos QR fanātus, labākais, ko esmu dzirdējis par šo disku no domājošiem ļaudīm - "my favourite grunge disc"...Ar ko esmu noziedzies, ka man šis murgs jāklausās veselas 57 minūtes???!!! Nē, meloju, es atceros vienu dziesmu "Sign Of The Times". Tas arī viss.
Vērtējums: 2 no 10

Q2K
Vienīgais iemesls, kādu varu izdomāt, ir tāds, ka grupai apsolīti miljoni, lai spēlētu un ierakstītu šādu alternatīvu lietiņu. Dziesmas "How Could I?" nosaukums pasaka sējumus un foliantus. Tiešām, kā jūs varējāt?! Labi, "One Life" tiešām izklausās pēc "Promised Land" dziesmas, un jā, ir piestrādāts vairāk, nekā pie "Hear In The Know Frontier", bet es tādu negribu dzirdēt. Sorry.
Vērtējums: 3 no 10

Website

THE QUIET ROOM

Viena no jaunās paaudzes amerikāņu (Kolorado štats) progressive metal grupām piedāvā mazliet Fates Warning & Dream Theater līdzīgu progmetal.

Introspect
The Quiet Room pirmajā diskā Fates Warning ietekme ir pamatīgi jūtama, ja nu vienģgi pievienotas daudz taustiņu partiju. Progmetal faniem patiks. Ak jā, vokāls nav īsti no labākajiem, bet jaunajā diskā dziedās cits.
Vērtējums: 5 no 10

Reconceive
Ātri atbrīvojušies no vokālista, viņi tikai pavisam nesen izlaida savu otro ražojumu, kas, paldies Dievam, nav debijas kopija. Pirmkārt un galvenokārt, jaunais vokālists Pete Jewell pavisam neatbilst normālu cilvēku priekštatam par proga dziedātāju; vienīgi klusākajos brīžos vēl, bet, tiklīdz ierēcas ģitāras, viņš rāda, ka mācījies pie paša Napster fana James Hetfield! Proga pūristiem ir par ko ķērkt, lai gan muzikāli viņiem nav par ko sūdzēties. Kompetenti nostrādāts no viena gala līdz otram, bet nogurdinoši gan. Turklāt šie pārāk daudz skatījušies uz Dream Theater (ap "Awake" laikiem), diemžēl, kaut arī tieši norādes uz to nav sadzirdamas. Tikai progmetal faniem.
Vērtējums: 5 no 10

Website